Yükleniyor
Hey Öğrenci Baksana'lı!Öğrenci Baksana BlogZ ile artık sen de içerik üretebilirsin!
Hadi Başlayalım
6 dakikalık okuma 0 Yorum

2022 Bitmeden İzlenmesi Gereken Filmler

2022 yılının sonlarına doğru yaklaşırken bu soruyu sormamak elde değil. Bu yıl en çok hangi film konuşuldu, izlendi? 2022 yılında vizyonda gösterime giren ve rekorlar kıran filmleri konuları ile birlikte sizler için derledik. Yıl bitmeden izlemeyi unutmayın!

 

Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında 

Doctor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığı Çin'de vizyona girdi! - Yaşam Haberleri

En çok izlenen filmlerden olan “Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında” filminde, Marvel Cinematic Universe Çoklu Evren'i ortaya çıkarır ve sınırlarını her zamankinden daha fazla zorluyor. Bilinmeyene yolculukta Doktor Strange (Benedict Cumberbatch), eski ve yeni mistik müttefiklerinin yardımıyla şaşırtıcı bir düşmana karşı koymak için Çoklu Evren’in akıl almaz ve tehlikeli alternatif gerçekliklerden geçmelidir. Başrollerinde ayrıca Elizabeth Olsen, Chiwetel Ejiofor, Benedict Wong, Xochitl Gomez, Michael Stühlbarg ve Rachel McAdams’ın yer aldığı bu gerilim, doğaüstü aksiyon macera filminin yönetmenliğini Sam Raimi yaptı. Yapımcılığını Kevin Feige, baş yapımcılığını ise Louis D'Esposito, Victoria Alonso, Eric Hauserman Carroll, Scott Derrickson ve Jamie Christopher yaptı. Senaryo ise Stan Lee ve Steve Ditko'nun Marvel çizgi romanları temel alınarak Michael Waldron tarafından yazıldı.

Film, 22 Haziran'dan itibaren Disney Plus platformunda yayınlanıyor.

 

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok

Örümcek Adam'ın 60. yılında Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok yeniden gösteriliyor | N-Life

2021 yılının sonunda vizyona giren,2022 yılında damga vuran Örümcek-Adam Eve Dönüş Yok, kimliği açığa Örümcek-Adam'ın, sırrını geri vermesi için Doktor Strange'den yardım istemesiyle birlikte yaşananları konu ediyor. Örümcek-Adam'ın kimliği ifşa edilerek onun ve sevdiklerinin hayatı, halkın gözü önüne serilir. Kendisini büyük bir kaosun ortasında bulan Peter, aynı zamanda suç ortakları olarak lanse edilen MJ ve Ned'in hayatının da olumsuz etkilenmesine şahit olur. Arkadaşların üniversiteye girme şanslarının yok olmasına seyirci kalmak istemeyen Peter, sırrını geri vermesi için Doktor Strange'den yardım ister. Peter'ın yakarışından etkilenip ona yardım etmeyi kabul eden Strange, Unutma Büyüsü'nü yapmaya başlar. Ancak bu büyü, MJ, Ned, May ve Happy'nin de Örümcek-Adam'ın kim olduğunu unutmasına neden olacaktır. Arkadaşlarının kim olduğunu hatırlamasını, diğer kişilerin unutmasını isteyen Peter, Strange büyüyü yaparken parametreleri değiştirir. Ancak bu durum beklenmedik olaylara neden olur.

Film, 2 Mart'tan itibaren Amazon'un dijital yayın platformu Prime Video'da izlenebiliyor.

 

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları'ndan 18 Karakter Posteri - O Belde

“Karanlık büyücü Gellert Grindelwald, büyücülük dünyasının kontrolünü ele geçirmek için harekete geçmiştir. Bunu öğrenen Profesör Albus Dumbledore, önce onu tek başına durdurmaya çalışır. Ancak bunu başaramayan Dumbledore, aralarında büyücüler, cadılar ve cesur bir Muggle fırıncıdan oluşan ekibin yönetimini Büyüzoolog Newt Scamander'a emanet eder. Tehlikeli bir görevi üstlenen ekip, bir yandan canavarlarla mücadele ederken bir yandan da gün geçtikçe sayıları artan Grindelwald’un müritleriyle savaşır. Giderek artan riskler karşısında Dumbledore daha ne kadar kenarda bekleyebilecektir?”

15 Nisan 2022 ‘de gösterime giren filmi şu anda internet sitelerinden de izleyebilirsiniz.

 

Bergen

Bergen yayını: İnternette nereden film izlenir?

Bergen, 4 Mart 2022 tarihinde vizyona girmiş olan, senaryosunu Sema Kaygusuz ve Yıldız Bayazıt'ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Mehmet Binay ve Caner Alper ikilisinin yaptığı, Farah Zeynep Abdullah'ın başrolünde yer aldığı biyografik ve dram türündeki Türk yapımı sinema filmidir. Yılın filmi olarak adlandırılan "Bergen" filmi dijitalde de yalnızca Amazon Prime Video'da izleyiciyle buluştu.

 

Kesişme: İyi Ki Varsın Eren

Eren Bülbül'ün Filmi Nereden İzlenir? Konusu Nedir? - Nolurbak

Kesişme: İyi ki Varsın Eren, Trabzon Maçka'da teröristlerle yapılan çatışma sırasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül ile onu korumak için 41. Yaş gününde 41 mermiyle şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hikayesini anlatıyor. Film 1 Ocak 2022’de vizyona girdi. Ayrıca filmin yapımcısı Ayla ve Müslüm filmlerinden hatırlayacağımız Mustafa Uslu. Filmi internet sitelerinden de izleyebilirsiniz.

 

The Batman

The Batman Konusu Nedir? The Batman Oyunları Kimler? The Batman Vizyona Girdi mi?

The Batman, suçluların kalplerine korku salan Batman'in Riddler isimli bir seri katille mücadelesini konu ediyor. Batman olarak iki yıl sokaklarda dolaşmak ve suçlulara korku salmak Bruce Wayne'i Gotham City'nin karanlığının kalbine sürükledi. Gizemli bir seri katil Riddler, şehrin seçkinlerini hedef alıp bir dizi sadist ve hain saldırı gerçekleştirdiğinde Batman, Riddler'in izini sürmeye başlar. İpuçlarınını peşinden giden Batman'in yolu bu süreçte Catwoman olarak bilinen Selina Kyle, Penguen olarak da bilinen Oswald Cobblepot ve Carmine Falcone gibi karakterlerle kesişir. Batman kurduğu yeni ilişkilerin de yardımıyla suçluların maskesini düşürmek ve Gotham Şehri’ni eski huzuruna kavuşturmak için zorlu bir mücadeleye girişir. Film 4 Mart 2022’de gösterime girdi.

 

Aslan: Hürkuş Kayıp Elmas

TRT Çocuk'un sinema filmi 'Aslan Hürkuş Kayıp Elmas' 7 Ocak'ta vizyona girecek

Aslan, kahraman bir pilot olan büyük büyük babasından kalan eşyaları kullanarak canlanabilen eski bir uçağın izini sürer. Bu uçağın adı Hürkuş'tur. Bu eski uçak Aslan'ın yardımıyla muhteşem bir uçak haline gelir. Hasan Usta kahraman bir pilot olan babasından kalan eşyaları Aslan'a verir. Bir uçak mühendisi olmaya kafayı takmış olan Aslan, bu eşyaların altından girip üstünden çıkarken büyük büyük babasının eski uçağının canlanabildiğine yönelik notlara rastlar. Bu notlar sayesinde Aslan ve arkadaşları kayıp kolun ve Hürkuş'un izini sürer. Ancak kolun peşindekiler yalnızca onlar değildir. Film ilk gösterimi 10 Mart 2022 tarihindeydi. Filmi internet sitelerinden de izleyebilirsiniz.

 

Yazar: Zeynep Kılıç

 

Kaynak:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Aslan:_H%C3%BCrku%C5%9F_Kay%C4%B1p_Elmas#:~:text=Aslan%2C%20kahraman%20bir%20pilot%20olan,kalan%20e%C5%9Fyalar%C4%B1%20Aslan'a%20verir.

https://www.beyazperde.com/filmler/film-211012/#:~:text=Batman%20olarak%20iki%20y%C4%B1l%20sokaklarda,Riddler'in%20izini%20s%C3%BCrmeye%20ba%C5%9Flar.

https://www.beyazperde.com/filmler/film-281303/

https://www.beyazperde.com/filmler/film-295340/

https://tr.wikipedia.org/wiki/Fantastik_Canavarlar:_Dumbledore%27un_S%C4%B1rlar%C4%B1#:~:text=Fantastik%20Canavarlar%3A%20Dumbledore'un%20S%C4%B1rlar%C4%B1%2C%20y%C3%B6netmenli%C4%9Fini%20David%20Yates',Grindelwald%20(2018)%20filminin%20devam%C4%B1d%C4%B1r.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Fantastik_Canavarlar:_Dumbledore%27un_S%C4%B1rlar%C4%B1#:~:text=Fantastik%20Canavarlar%3A%20Dumbledore'un%20S%C4%B1rlar%C4%B1%2C%20y%C3%B6netmenli%C4%9Fini%20David%20Yates',Grindelwald%20(2018)%20filminin%20devam%C4%B1d%C4%B1r.

 

Kopyalandı
Bu sayfayı paylaş

Tarayıcın bu özelliği desteklemiyor fakat yine de sayfanın bağlantısını kopyalayarak paylaşabilirsin.

https://www.ogrencibaksana.com/blog/2022-bitmeden-izlenmesi-gereken-filmler?utm_medium=share
Kopyala

Yorumlar