Yükleniyor
Hey Öğrenci Baksana'lı!Öğrenci Baksana BlogZ ile artık sen de içerik üretebilirsin!
Hadi Başlayalım
5 dakikalık okuma 0 Yorum

MUBİ Öğrenci İndirimi ve 5 Film Önerisi

MUBİ nedir?

MUBİ en temelde; Netflix, Amazon Prime ve HBO Max gibi filmlerin çevrimiçi akışını abonelik tabanlı sunan bir OTT servisidir. Efe Çakarel tarafından bir Türk girişimi olarak 2007 senesinde kurulmuştur. Bu platformun yaratım aşamasında Çakarel’in aklındaki temel çıkış noktası “Popüler olan her zaman iyi değildir” olmuş. Böylece MUBİ, sinefillerin  doyasıya auteur filmler izleyebildikleri online bir sinema salonu girişimi olarak hayata geçirilmiş. 

 

MUBİ Abonelik Çeşitleri ve Öğrenci İndirimi

Günümüzde hemen hemen bütün çevrimiçi platformların içeriğinden yararlanmak için belli bir abonelik ücreti almasına artık alıştık. Peki bu durum MUBİ için nasıl ilerliyor hemen özetleyelim:

Servisin 2 ayrı abonelik çeşidi bulunuyor. Bunlardan birisi standart üyelik ve ücreti aylık ₺25,99 olarak karşımıza çıkıyor. İkinci olarak-ki muhtemelen bu yazının linkine tıklama sebebin olan öğrenci aboneliği ise geçtiğimiz yıllarda alınan kararla biraz değişikliğe uğradı. “Film Okulları” projesi ile sinema-televizyon öğrencilerine üniversite eğitimleri süresince ücretsiz abonelik veren MUBİ, geçen yıl projeyi iptal etti ve “Öğrenci Aboneliği” adı altında yeni bir düzenleme getirdi. Bundan böyle bütün öğrenciler aylık ₺15,99’a MUBİ’den yararlanabilecek. Şimdi tek yapman gereken hangi bölümde okuyorsan oku, üniversite mailin ile siteye kayıt olduktan sonra mailine gelen aktivasyon linkine tıklamak. Ve böylece indirimin çalışmaya başladı bile!

Ayrıca sadece bu haftasonuna özel bir yıllık MUBİ üyeliği sadece ₺120. Bu kampanya sayesinde aylık üyelik ₺10 ye tekabül ediyor. Bu fırsattan bir an önce yararlanmak isteyenler hemen web sitesini ziyaret edebilir.

 

MUBİ’ye Nerelerden Ulaşabilirsin?

Servise web sitesi, mobil ve tablet uygulaması üzerinden olduğu gibi aynı zamanda Playstation, Roku ve Samsung Smart TV üzerinden de ulaşabilirsin. Böylelikle izlemek istediğin bütün filmler her an her yerde yanında!
 

MUBİ TOP 1000 Listesinden 5 Film Önerisi

Bir çevrimiçi film platformundan bahsetmişken, filmlerden bahsetmemek olmaz. İşte bu yüzünden size birbirinden keyifli 5 film önerisi yapmak istedik. Tamamına MUBİ’den ulaşabilirsiniz.

 

 

1. Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

 

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi | Fire movie, Full movies, Portrait

Yapım Yılı: 2019

IMDb: 8,1

Yönetmen: Celine Sciamma

Oyuncular: Noemie Merlent, Adele Haenel, Luana Bayrami

 

Marianne, genç bir ressamdır ve bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloise’in müstakbel eşine portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak evlenmek istemeyen Heloise’in portresinin yapıldığından haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, bu sebeple gündüzleri Heloise ile vakit geçirip onu izleyerek, geceleri portresini yapmaya karar verir. Ancak iki kadın birlikte vakit geçirdikçe, aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur.

 

 

2. Kış Uykusu

 

Kış Uykusu

 

Yapım Yılı: 2014

IMDb: 8,1

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Oyuncular: Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbağ

 

Emekli bir tiyatrocu olan Aydın, oyunculuğu bıraktıktan sonra babasından kalan butik oteli işletmek için Kapadokya’ya döner. O günden sonra Aydın’ın yaptığı tek şey yerel bir gazeteye yazdığı köşe yazıları ve sürekli niyetlenip başlayamadığı kitabıdır. Hayatında ise sadece iki insan vardır. Birisi aralarında duygusal mesafe olan genç ve güzel darısı Nihal, bir diğeri de boşandıktan sonra yanlarına taşınan kız kardeşi Necla’dır. Kışın gelmesi ve artan kar yağışı ile beraber bu küçük ve yalnız ailenin arasında geçmişte kalan ve konuşulmayan ne varsa bir bir ortaya çıkmaya başlar. 

 

 

3. Annem Hakkında Her Şey

 

Annem Hakkında Her Şey - film 1999 - Beyazperde.com

 

Yapım Yılı: 1999

IMDb: 7,9

Yönetmen: Pedro Almodovar

Oyuncular: Cecilia Roth, Marisa Paredes, Candela Pena

 

Yazar olmayı ve hiç tanımadığı babasının kim olduğunu öğrenmeyi uman Estaban, 17. Yaş gününde hayatını kaybeder. Annesi Manuela ise oğlunun ölümünün ardından oğlunun günlüğünü bulur ve Barcelona’ya giderek oğlunun babasını aramaya başlar. Bu yolculuk ona dostluk, aşk ve gerçekleri sağlayacaktır. 

 

 

4.Parazit

 

Parazit: Yukarısı, Aşağısı - Manifold

 

Yapım Yılı: 2019

IMDb: 8,6

Yönetmen: Bong Joon Ho

Oyuncular: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-jeong Cho

 

Kim-woo, Güney Kore’nin kenar mahallelerinden birinde ailesiyle yoksulluk içinde annesi babası ve kız kardeşi ile bir bodrum katında yaşamaktadır. Bir gün Kim-woo’nun varlıklı arkadaşı Min-hyuk onu ziyarete gelir ve zengin Park ailesinin kızlarına İngilizce dersi vermesini teklif eder. Bunu sıradan bir iş fırsatı olarak görmeyen Kim-woo, Park ailesinin hayatına parazit gibi çökmek için iyi bir plan hazırlamaya başlar.

 

 

5.İçimdeki Yangın

 

İçimdeki Yangın - film 2010 - Beyazperde.com

 

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 8,3

Yönetmen: Denis Villeneuve

Oyuncular: Lubna Azabal, Melissa Delormeaux-Poulin, Maksim Gaudette 

 

Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşılaşan ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin son arzusunu yerine getirmek amacıyla Lübnan'a doğru yola çıkarlar. Simon ilk başta isteksiz davransa da bir süre sonra o da kardeşi Jeanne'e katılır... Aradan geçen yıllar, ailenin tarihini karmaşık bir hale getirmişse de, çocuklar bu serüvenin izlerini sürmeye kararlıdırlar. Fakat gün geçtikçe daha fazla deştikleri geçmiş, kardeşleri yürek burkan gerçeklerle yüz yüze getirecektir.

 

Kopyalandı
Bu sayfayı paylaş

Tarayıcın bu özelliği desteklemiyor fakat yine de sayfanın bağlantısını kopyalayarak paylaşabilirsin.

https://www.ogrencibaksana.com/blog/mubi-ogrenci-indirimi-ve-5-film-onerisi?utm_medium=share
Kopyala

Yorumlar