Yükleniyor
Hey Öğrenci Baksana'lı!Öğrenci Baksana BlogZ ile artık sen de içerik üretebilirsin!
Hadi Başlayalım
6 dakikalık okuma 0 Yorum

Verimli Ders Çalışmak İçin 8 Uygulama

Biz öğrenciler için ders çalışmak bazen çok yorucu hale gelebiliyor. Çalışırken akla takılan ve asla çözülemeyen o soru ya da derse tam odaklanmışken telefonumuza gelen bir bildirim bizi odağımızdan uzaklaştırarak ders çalışmamıza engel olabiliyor. Peki ya bu akıllı telefonları bizi dersten uzaklaştırmak yerine derse odaklanmak için kullansak?

 

Ders çalışırken sizi motive ederek, çalışmanızı kolaylaştıran hatta haftalık ders programınızı yazabileceğiniz, önemli notlarınızı size hatırlatan uygulamaları bu yazıda bulabilirsiniz!

 

 

 

OFFTIME

 

 

Sen de ders çalışırken telefona gelen bildirimle beraber dikkati dağılanlardan mısın? OFFTIME, Android cihazınız ile gelen tüm bilgilerden bir süreliğine mola verdiren bir araç. Bu uygulama ile aramaları, kısa mesajları, uygulama bildirimlerini unutarak bir süreliğine her şeyi geride bırakabilirsin.Bunu yapmak için, belirli bir süre boyunca hangi tür uygulamaların engelleneceğini ve hangi telefon numaralarının engelleneceğini ve hangi acil durum telefon numaralarının ve mesajlarının izin verileceğini belirlemeni sağlayan bir dizi filtre ve parametre ayarlayabilirsin. Örneğin, telefonunun annenden gelen aramalar dışında kesinlikle hiçbir şey almamasını sağlayabilirsin. Diğer her şey kilitlenebilir, ama eğer ararsa çalacaktır. Uygulama özellikle cep telefonlarının sürekli kullanımı nedeniyle sık sık stres altında olan insanlar için ilginç bir araçtır.

 

OFFTIME uygulamasına buradan erişebilirsin.

 


 

OneNote

 

 

Microsoft OneNote Dijital Not Alma Uygulaması | Microsoft 365OneNote’da serbest biçimli kâğıt ve kalemle karalayarak, yazıp ve çizebilirsin.

 

Hatta fikirlerini görselleştirmek için arama yapabilir ve web'den içerik kırpabilirsin. OneNote’da el yazısıyla notlar alarak bunları daha sonra klavyeyle yazılan metinlere dönüştürürken eğlenebilirsin. 

 

Renkler ve şekillerle önemli kısımları vurgulayarak fikirlerini ifade et. Çevrimdışı bile olsan içeriğini istediğin yerden kolayca aktarabilirsin. Çalışmaya dizüstü bilgisayarında başlayıp daha sonra notlarınızı telefonunuzdan güncelleştirebilirsin. OneNote, tüm cihaz veya platformlarda çalışır.

 

OneNote’a buradan erişebilirsin.

 

 

 

GoConqr

 

 

ExamTime | GoConqr | Transform Your Learning PotentialDaha önce ExamTime olarak bilinen uygulamanın en son enkarnasyonu, yeni bir ad almanın yanı sıra, iOS ve Android mobil cihazlar için yeni bir görünüme ve uygulamalara sahip.

 

Hizmet, daha önce olduğu gibi oldukça benzer. Kendi notlarını oluşturma yeteneği, konuları veya bilgileri birbirine bağlamak için zihinsel bir imaj, ezberlemek, soruları ve yanıtları saklamak ve çok daha fazlası için bilgi kartları oluşturun. Oluşturulabilen bu notlar, istenirse herkese açık hale getirilerek veya gizli tutularak topluluğa da sunulabilir.

 

GoConqr’a buradan erişebilirsin.

 

 

 

Duolingo

 

 

Duolingo'yu Verimli Kullanarak Dil Öğrenmek - ingilizce.orgDuolingo, ücretsiz dil öğrenme ve imece çeviri oluşumudur. Kullanıcılar dersler eşliğinde geliştikleri gibi web sitelerini ve dokümanları da çevirmeye yardımcı olurlar.

 

Duolingo; okuma, dinleme ve konuşma becerilerini etkili, verimli bir şekilde öğretir. Oyun tarzında özellikler, eğlenceli mücadeleler ve dost canlısı maskotları baykuş Duo'nun hatırlatmaları ile dil öğrenimini alışkanlık haline getirmeyi kolaylaştırıyor.

 

Duolingo uygulamasını App Store’dan ya da Google Play’den indirebilirsin.

 

 

 

Forest 

 

 

Forest: Odağınızı Kaybetmeyin! | mobiluygulama.comZamanımızı daha iyi kullanmak için oluşturulan bu uygulamada, telefonunu kullanmadan yapamadığın ve uygulamadan çıktığın zaman ağaç kurumaya başlıyor. Forest; İşlerini ertelemene son verip üretkenlik kazandırır ve odaklanmak için teşvik eder.

 

Sürekli işlerini erteleyenler için en iyi çare olan Forest’da odaklanma anlarınızı harika ve büyük bir ormana çevirebilirsin. Kendini motive etmek ve günlük hedeflerine ulaşmak için Forest harika bir uygulama.

 

Forest uygulamasını App Store’dan ya da Google Play’den indirebilirsin.

 

 

 

FLIP

 

 

1 milyon fazla kullanıcıya ulaşan FLIP kısa zamanda ders çalışma alışkanlıklarını geliştirmeye yardımcı oluyor. Ders başındayken, çalışırken ya da bir şeyler okurken odaklanamıyorsan FLIP sana bu konuda yardımcı olacak! FLIP ile odaklanma seviyeni ölçebilirsin. FLIP, odaklanma düzeyinizi ölçerek konsantrasyonunuzu artırmanıza yardımcı olur. Telefonunuzu ters çevirerek çalışma sürenizi doğru bir şekilde ölçebilirsin. İstatistikler ile bugünün yanı sıra haftalık ve aylık çalışma sürenizi kontrol edebilme imkânın da var. Sözlük kullanırken veya ders videosu izlerken mini pencere özelliği ile çalışma sürenizi ölçmek sana çok yardımcı olacaktır.

 

Gün içerisinde ölçülen hedefleri otomatik olarak özetleyen Zaman Çizelgesini kullanarak gün içerisinde ölçülen hedeflerinin tümünü bir bakışta görebilirsiniz.

 

Ayrıca çalışma saatlerini günlük, haftalık veya aylık olarak düzenle ve Facebook, Instagram ve diğer platformlarda tek bir tuşla paylaşabilirsin.

 

FLIP pomodoro tekniklerini kullanır ve odaklanma seviyeni, odaklanma zamanında verdiğin molalara göre hesaplanır.

 

FLIP uygulamasını App Store’dan ya da Google Play’den indirebilirsin.

 

 

 

iLuno

 

 

iLuno, sınavlara hazırlanan adaylar için geliştirilen kişisel bir asistan. Uygulama tamamen ücretsiz ve reklamsız olarak hizmet veriyor. iLuno ile birlikte günlük olarak kendine görevler verebilir ve soru hedefi girebilirsin. Çözdüğün denemelerdeki puanlarını en güncel katsayılarla hesaplayabilir ve performansınızı takip edebilirsin.

 

Kitapseverler için de okuduğun kitapları ve sayfa sayılarını günlük olarak ekleyerek grafiklerle takibini sağlıyor.
 

Çözüm yolunu unutmak istemediğin, zorlandığın veya sık karşılaştığın soruları çözümleriyle beraber ekleyebilirsin. Uygulama, belirli aralıklarla sana bu soruları hatırlatır daha kalıcı şekilde öğrenmene yardımcı olur. Ayrıca eklediğin sorular ile başka öğrencilerin aynı konuda eklemiş oldukları soruları görmen ve soru tekrarı yapman sağlanır.

 

iLuno uygulamasını App Store’dan ya da Google Play’den indirebilirsin.

 

 

 

School (Okul) Çalışma Asistanı

 

 

Okul haftanızı daha canlı ve özgün hale getirmek istedin mi? O zaman bu uygulamanın, günlük rutin ve okul işlerini organize etmesine izin verebilirsin. 

 

Pek çok konu, anlaşılmaz zaman çizelgesi…Programına sadece zaman çizelgeni, isimleri ve ev ödevlerini yaz. Rahat, tüm bilgiler akıllı telefonunda tutulur.
Dahası ders programını geri çağırmak yerine, dersin başlamasından veya bitmesinden önceki zamanı gösteren bir bölüm açabilirsin. Ve son olarak, tekrar tekrar kullanışlı olacak olan el kitapları ile kesinlikle trigonometrik fonksiyonlar hesap makinesinden şaşıracaksın.

 

School (Okul) Çalışma Asistanı uygulamasını Google Play’den indirebilirsin.

 

 

 

Yazar: Zeynep Kılıç

 

 

 

Kaynaklar:

https://www.goconqr.com/en-GB/examtime/

https://ingilizce.org/duolingoyu-verimli-kullanarak-dil-ogrenmek/

https://www.mobiluygulama.com/forest-odaginizi-kaybetmeyin/

https://tr.chartoo.com/itunes/app

https://apkpure.com/tr/iluno-ders

https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/onenote/digital-note-taking-app

https://www.donanimhaber.com/Offtime-ile-kendinize-daha-cok-zaman-ayirin

 

Kopyalandı
Bu sayfayı paylaş

Tarayıcın bu özelliği desteklemiyor fakat yine de sayfanın bağlantısını kopyalayarak paylaşabilirsin.

https://www.ogrencibaksana.com/blog/verimli-ders-calismak-icin-8-uygulama?utm_medium=share
Kopyala

Yorumlar