Teknoloji İndirimleri

Bilgisayar ve telefon ürünlerinin teknolojideki yeri

Teknoloji gündeme gelince herkesin kabul edeceği gibi bilgisayar ve akıllı telefonlarla ilgili haberler ve ürünler en çok takip edilen konular olmaktadır. Özellikle son 10 senede hem teknolojik atılımlar hem de hayatımızı kolaylaştırmamızı sağlayan ürünler televizyonda ve sosyal medya haberlerinde geniş bir yer tuttu. Özellikle dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefon markalarında yeni gelen güncellemeler adeta her sene “bu sefer nasıl olacak” sorularını sormamıza neden oldu. Önceki 10 seneye kıyasla bilgisayarlarda ve telefonlarda özellikle parmak izi okutma, yüz tanıma programı, yapay zeka fonksiyonu, işlemci kapasitesi, şarj kapasitesi, ürün ağırlığında müthiş optimizasyon çalışması, kamera kalitesinin artışı gibi fonksiyonlar  en büyük gelişmeler olmuştur. Teknoloji demişken bunun en büyük takipçilerinden olan Z kuşağı da, her sene büyük teknoloji markalarında gelecek haberleri dört gözle beklemekte ve takip etmektedirler. Dolayısıyla da teknolojinin en büyük kullanıcılarından biri de Z kuşağı topluluğundaki öğrenci grubudur.

Laptop kullanımı sırasında kamera güvenliği sağlayan Funsylab ürünleri ve kullanımı 

Dizüstü bilgisayarlar kullanım anlamında son 10 senede ciddi bir ivme yakaladı ve hayatımızda masaüstü bilgisayarların yerini aldı. Bu kullanım yoğunluğundan dolayı da ortaya çıkan yeni ürünler, kalite problemleri de genel olarak dizüstü bilgisayarlar üzerinde yoğunlaştı. Problem ve çözüm örneği olarak, laptopların üzerinde bulunan kameranın kapanıp açılma işlemlerinde hasar görmemesi, açık pozisyondayken dışarıdan gelecek bir darbeden dolayı kameranın fonksiyonelliğini kaybetmesi gibi sorunlara karşı, Funsylab’ın birbirinden güzel tasarımlı kamera kapatıcı ürünleri kullanılabilir. Ürün genel olarak kameranın üzerinde kullanılıyor ve kullanım durumuna göre istenen durumda kamerayı kapatıp açma imkanı veriyor. Özellikle yeni nesil ürünlere karşı büyük ilgi gösteren Z kuşağındaki öğrencilerin bu ürüne talebi de, uygulanan Funyslab öğrenci indirimi ile oldukça artmış durumda.

Teknolojiye yön veren yazılım şirketi Microsoft’ta Windows 10 ve kullanımı

Dünya’da teknolojiye yön veren şirketlerin başında gelen Windows piyasaya sürdüğü yazılımlar ile hayatımıza direk etki etmeye her sene devam ediyor. Windows 10 yazılımı ile yeni ve daha gelişmiş bir işletim sistemine kavuşan kullanıcılar daha yüksek kalitede uygulamaları ve sabitlemeleri erişim kolaylığı sağlayan Başlangıç Menüsü elde etme şansı yakalarlar. Eski sürümlere ek olarak, uygulamaları tek tek açma ve bildirimleri bu şekilde kontrol etme zorluğunu karşı dört uygulamalarınızı ve geri kalan açık işlerini aynı anda görme şansı sunulur. Özellikle Z kuşağının ilgisini en çok çeken özellikler olarak, Windows 10’daki Xbox sayesinde başarılarınızı, etkinliklerinizi, oyunlarınızı bilgisayarınıza getirebilirsiniz. Bunları yapmak için de Microsoft, öğrencilere özel Windows 10 yazılımında %10 indirim sunuyor. 

Telefon kullanımı sırasında koruyuculuk sağlayan Deercase ürünleri ve kullanımı 

Cep telefonları artık günlük hayatımızın bir parçası ve son dönemde gittikçe popüler olan akıllı telefonlar üzerinde kullanılan yan ürünler de pazarda oldukça hacim bulmaya başlıyor. Bunlar kulaklık, şarj aleti ve kabloları, ekran koruyucu jelatinler ve telefon koruyucu kılıflar olarak sayılabilir. Özellikle cep telefonlarının sürekli çizilmesi ve darbe almasına karşı koruyucu yan ürünler seven sevmeyen herkesin kullandığı ürünler haline gelmekte. Deercase markası da müşterilerinin bu gibi kalitesel sorunlarla karşı karşıya gelmemesi için telefon kılıfı, airpod kılıfı, ekran koruyucu, kablo koruyucu gibi ürünleri piyasaya sürdü ve birbirinden güzel tasarımları ile de müşterilerinin estetiksel beğenisini de kazandı. Deercase sadece bir markaya özel ürünler üretmekle de kalmayıp Apple, Samsung, Sony, Huawei, Xiaomi gibi markalara özel ürünler üretip yelpazesini genişletmiştir. Son dönemde özellikle öğrenci topluluğunun büyük beğenisini toplayan Deercase ürünleri %15’lik öğrenci indirimi sağlayarak bu topluluğun ilgisini devam ettirmeye çalışmaktadır.

Teknolojik markalardan öğrenci indirimleri gösteren Eggradients ve kullanımı 

Teknoloji günümüzde bu kadar yer tutarken ve özellikle Z kuşağındaki öğrenciler teknoloji ile bu kadar içli dışlı olmuşken teknolojik markaların ve bu markalardan öğrencilere özel indirimlerin listelenmesi oldukça önemli bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Eggradients özellikle kullanım durumu uluslararası boyut kazanmış uygulamaların öğrenci indirimi versiyonlarını web sitesinde listeleyip öğrencilerin bu indirimlerden haberdar olmasına ve kullanmasına katkı sağlıyor. Eggradients içerisinde Flat Icons, Spirit, Slice, Smartmockups, Landbot vb. uygulamaların indirimleri kolaylıkla bulunabilir. Bu listedeki indirimler düzenli olarak haftalık güncelleniyor ve teknolojik anlamda çalışmalar yapmak isteyen öğrencilere katkı sağlamaya devam ediyor.