Yükleniyor

Geleceğin Müşterilerine Şimdiden Ulaşın

Öğrenci Baksana, markaların öğrencilere ulaşmasını kolaylaştırır. Bu sayede gelecekteki potansiyel hedef kitlenizin markanızla şimdiden ilişki kurmasına yardımcı olur.

Doğru kitleyle ürününüzü buluşturarak geleceğe yatırım yapın

Z Kuşağının Hızına Yetişin

Doğru hedef kitlesine, doğru mesajla ulaşmanızı sağlayalım. Anlık öğrenci doğrulama sistemi ile müşteri deneyimini üst seviyeye taşıyalım.

Anlık Öğrenci Doğrulama

Ürününüzü inceleyip satın alma aşamasına gelmiş öğrencilerin anlık olarak doğrulamasını sağlayarak müşteri deneyiminizi iyileştirin.

Keşfet
Z Kuşağı Hedefleme

Markanızın hedeflerine ulaşması için mesajınızı akıllı hedefleme sistemimizle doğru kitleyle buluşturun. İlk alımları düzenli alımlara dönüştürün.

Keşfet
Öğrenci Anketi Planlama

Z kuşağına sormak istediğiniz, markanız ve ürünleriniz hakkında soruları sorun. Kitlemizden edindiğimiz verileri sunduğumuz sektörel raporlara kolayca ulaşın.

Keşfet

27.3K

Kullanıcı

87

Marka

109.2K

Etkileşim

%25

Etkileşim Oranı

İşte Öğrenci Baksana'nın Partnerleri

Öğrenciler tarafından sevilerek takip edilen 80'e yakın marka Öğrenci Baksana'ya güveniyor.

ÇiçekSepeti
Türk Hava Yolları
InStreet
Zuhal Müzik
Meditopia
Storytel
Microsoft
Atasun Optik
BluTV
DogGO
NUSTİL
Birebir İngilizce
Artucky
Bey Karaköy
Bored Candles
Coffee Beans
C&CITY
Comic`s Tshirt
Sia Kitap
By Tecimer
Vina Jewelery
Pastiamo
Asal Optik
Taşanlar Nakliyat
Mon Selection
Freely Really
Tahta
Nopapeni
Ankara Birlik Tiyatrosu
Tiyatro Tiyatral
Hiwell
Cos Weirdos
BSL
Sosyopix
Tiyatro BeReZe
Sahneport
Helpimal
Muhiku
Furkan Havai Fişek
Pin Soğuk Çay
Roll & Charlotte (Beşiktaş, İstanbul)
Saf Nutrition
Potto Kombucha
Lufian
Munchey
WooHooBox
Eggradients
Petunia by Tuğçe
Psikoaktif
Recovered Notebook
Kadınların Elinden
Linda Jewelry
Funsylab
Film Ekipmanları
So More Vintage
Sopsy
Ela's Concept
Hug a Mug
Stick' Em Up
Speakzon
Moi Socks
Müze Kart
Di Napoli Pizza
Cevahir Ev Yemekleri
Deer Case
Ableton
Bestello
LEDNEONIST
Trendy Paws
Qmatara
Yazardan Direkt
Pune Butik
Story of 2m
Powbag
Wish Store
Başarı Yorum Yayınları
Laser Coasters
Kim Psikoloji
Bunt Factory
Modre Atelier
Pan Dizayn
Studioomu
Soco Box
DDI Akademi
Misu Atölye
Resin By Sue
GET Estilo

Aklınıza takılan soruları yanıtlayalım

Detaylı sorularınız için bize destek@ogrencibaksana.com 'dan ulaşabilirsiniz. En yakın zamanda size geri dönüş yapacağız.

Öğrenci Baksana, birçok kategorideki markanın lise ve üniversite öğrencileri için yaptığı indirimleri gösteren, markaların öğrencilerle buluşmasını sağlayan, faydalı ve öğretici içerikler üreten bir sosyal platformdur.
Partner Programı, işletmelerin öğrencilere ulaşmasını kolaylaştırmak ve geleceğe yönelik hedeflerini gerçekleştirmeye yardımcı olmak için Öğrenci Baksana tarafından hazırlanmış bir abonelik servisidir.
Anlık olarak öğrenci doğrulama hizmeti sunarak kullanıcılarınızın onay sürecinde beklemeden anında doğrulamasını sağlayarak deneyimi üst seviyeye taşımanıza ve kullanıcı kaybı yaşamamanıza imkan sağlar. Z jenerasyonunun hedeflemesi ve sadakat kazanması zor bir kitle olduğunu biliyoruz. Kendi kitlemizden öğrenimlerimizi sizinle paylaşarak markanızla genç kitleniz arasında bağ kurmanıza yardımcı olur. Geleceğin potansiyel alıcılarına şimdiden en doğru strateji ile ulaşmanızı sağlar.
Öğrenci Baksana Partner Programı’na markalarına en uygun şekilde yeni pazarlama stratejileri geliştirmek ve Z jenerasyonuna ulaşmak isteyen tüm markalar başvurabilir.
Öğrenci Baksana Partner Programı ile Anlık Öğrenci Doğrulama, Z Kuşağı Hedefleme ve Öğrenci Anketi Planlama olarak isimlendirdiğimiz imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz. Ürününüzü inceleyip satın alma aşamasına gelmiş öğrencilerin anlık olarak doğrulamasını sağlayarak müşteri deneyiminizi iyileştirmek için Anlık Öğrenci Doğrulama imkanımızı; Markanızın hedeflerine ulaşması için mesajınızı sürekli gelişen akıllı hedefleme sistemimizle doğru kitleyle buluşturmak için Z Kuşağı Hedefleme olarak isimlendirdiğimiz imkanımızı; Z kuşağına sormak istediğiniz, markanız ve ürünleriniz hakkında soruları sorun. Kitlemizden edindiğimiz verileri sunduğumuz sektörel raporlara kolayca ulaşmak için ise Öğrenci Anketi Planlama imkanımızı kullanabilirsiniz.
Ön kayıt olan markalarımız indirimli fiyatlardan yararlanırlar. İlklerden olmak Partner Programında öne plana çıkarılmanızı ve daha çok öğrenciye daha kısa bir sürede ulaşabilmenizi sağlar.
Öğrenci Baksana Partner Programı, doğru kitleyle doğru ürününü buluşturarak geleceğe yatırım yapmak isteyen tüm markalara açıktır. Ön kayıt formunu eksiksiz doldurmanız yeterlidir.
Hayır,özel başvuru tarihi yoktur. Markalar bizlere ihtiyaç duydukları her an, ön kayıt formunu doldurarak başvuru yapabilirler.
Ön Kayıt Formunu eksiksiz doldurmanız yeterli. Sizlere en yakın zamanda ulaşacağız.
Hayır, gerekmez. Formu eksiksiz doldurmanız takım arkadaşlarımızın en kısa sürede size ulaşması için yeterlidir.

Bize özel indirim sağlayan pek çok marka Partner Programının gelişmesine katkıda bulunmuştur. Z kuşağına ulaşmadaki zorluk, 3.parti öğrenci doğrulama sistemlerinin moderasyona ihtiyaç oluşu ve dolayısıyla bekleme süresi yaratması gibi isteklerin artışı üzerine markalarımıza bu hizmeti sunmak istedik. Partner programında dilediğiniz zaman yer almayı tercih edebilirsiniz.

Markalar için Z Kuşağının Önemi

Z kuşağı markalar için önemli bir hedef kitlesi olmaya başladı. Markalar pazarlama stratejilerini Z kuşağını etkilemek için değiştirmeye başladılar. Bildiğiniz üzere bunun için ilk adım Z kuşağını anlamak, tanımaktır. Çünkü markalar için pazarlama stratejileri belirlenirken hedef kitlenin tüketim alışkanlıklarını anlamak ve çeşitli öngörülerde bulunabilmek için bireyleri ait olduğu kuşağın özeliklerine göre değerlendirmek daha gerçekçi sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır. 

Markaların yeni gözdeleri olan Z kuşağı bireyler 1997-2012 arasında dünyaya gelmişlerdir. Araştırmacılar ve popüler medya, 1990'ların sonlarını ve 2010'ların başlarını Z kuşağının üyelerinin doğum aralığı olarak kabul eder. 

Önceki kuşakların aksine sosyal medyanın içine doğmuş olan Z kuşağı sosyal medyayı eğlencenin yanı sıra ürün ve hizmetler hakkında bilgi edinme, fiyat araştırma, ilişkilerini sürdürme ve işbirliği yapma gibi konularda yoğun biçimde kullanmaktadır.

Z kuşağı bireyler, ayrıca ailelerinin tüketim kararlarında çok etkili olmaları nedeniyle, pazarlamacıların özel önem verdiği bir kuşaktır. Z kuşağı bireyler, her konuda kişiselleşmiş, kendine özgü ve imaja dayanan bir tüketime yönelerek pür tüketici olarak tanımlanabilecek bir profil çizmektedirler. Eğitim ve ekonomik açıdan diğer kuşaklara göre daha donanımlı olan Z kuşağı bireyler, istediği her ürünü hemen almak, hemen tüketmek ve sonrasında yeni tüketim deneyimlerine yönelmek istemektedirler.

Online alışverişlerde fiyat ve lüks duyarlılıklarının tamamına karşılık gelen çok sayıda alternatifin ulaşılabilir hale gelmesi ve Z kuşağının da bunun farkında olarak aile fertlerini etkileyebilmesi mümkün olmaktadır. Dolayısı ile kendi gelirleri olmamasına rağmen tüketim faaliyetlerinde bu kuşağın belirleyici olma özelliği öne çıkmaktadır. Kısa süre sonra kendi gelirlerine sahip olacak olan bu kuşak pazarlama uzmanlarının marka ve firmaların dikkatlerini yoğun biçimde çekmektedir. 

Teknoloji ile iç içe olan bir kitleye dijital pazarı anlatmak, yeniliklerden bahsetmek eski kuşak tüketicilere anlatmaktan çok daha kolay olsa da görünmeyen birçok riski barındırmaktadır. Bu kitle markalar için çok önemli bir pazardır.

Bu kuşağın üyeleri satın aldıkları ürünlerin ve yaşadıkları deneyimlerin olabildiğince benzersiz olmasını beklerler. Markaların bu neslin gençleriyle iyi bir bağlantı için, bu kuşağın bireylerinin eşsiz zevkleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaları gereklidir. Teknoloji kullanımı konusunda son derece yetkin olan bu neslin üyelerine karşı markaların da kendilerini yenilemeleri, değiştirmeleri beklenir.

Markalar Z kuşağını hedefleyen özel pazarlama stratejileri yaparak bu dijital kuşağı yakalayabilirler. Z kuşağının markalarına olan yaklaşımlarını bilmeleri, pazarlama stratejisinin temelini oluşturacaktır.Bu verilere; anketler,testler ya da diğer iletişim kanalları kullanılarak ulaşılabilir. Markalar,bu stratejiler için Z kuşağını yakından tanıyan, alışveriş alışkanlıkları hakkında bilgi sahibi ve istenilen ürünü doğru kitleyle buluşturan aracılara ihtiyaç duyar.

Daha önce söylediğimiz gibi, eski marka pazarlaması kuralları artık bu genç hedef kitle için geçerli değildir. Çünkü bu kuşak üyelerinin markaya olan sadakatleri daha azdır. Bir markaya bağlılık çok rastlanmayabilir, bu yüzden markalar Z kuşağının kendilerine olan sadakatini pekiştirmeli, ilk alımları düzenli alımlara dönüştürmelidir.

Google, Gymshark, Emirates ve McDonald's dahil binlerce marka, öğrenci durumunu doğrulamak, dönüşümleri optimize etmek ve yalnızca gerçek öğrencilerin öğrenci pazarlama programlarına erişmesini sağlamak için öğrenci doğrulama teknolojisini tercih etmektedir. Türkiye’de ise bu uygulama pek yaygın değildir, bu yüzden markalar anlık öğrenci doğrulama sistemini hayata geçirerek markalarının farkını ortaya koyabilirler.

Sahip olduğu özellikler nedeniyle markalar için ulaşılması zor görülen Z kuşağı, bir markaya sadık olmayan büyük bir tüketici pazarını ifade etmektedir. Bu kuşağa bağlanmak için, markaların tüm pazarlama elemanlarını yeniden düzenlemeleri gerekmekte ayrıca bu farklarını ortaya koyarak Z kuşağını yakalamak için doğru aracıları seçmesi gerekir.

Türkiye’de amacı tüm lise ve üniversite öğrencilerine onlara faydalı olabilecek, onları heyecanlandıracak her markayla bir araya getirip, onlara özel indirimler sunmayı amaçlayan Öğrenci Baksana, birçok kategorideki markanın lise ve üniversite öğrencileri için yaptığı indirimleri gösteren, markaların öğrencilerle buluşmasını sağlayan, faydalı ve öğretici içerikler üreten bir sosyal platformdur.

Yeni özelliği Öğrenci Baksana Partner sayesinde Z kuşağına ulaşmayı hedefleyen markalarla işbirliği gerçekleştirerek markaların öğrencilere daha kolay ulaşmasını sağlıyor.

Anlık Öğrenci Doğrulama ile ürününüzü satın alma aşamasına gelen öğrencilerin anlık olarak doğrulamasını sağlıyoruz.Böylelikle öğrenci indirimi bulunan rakip firmanız yerine size döndürmeye ikna ederek markaların bunu güvenli, karlı ve ölçeklenebilir bir şekilde oluşturmasına yardımcı oluyoruz. 

Z kuşağı Hedefleme ile bu kuşağın alışkanlıklarını ve eğilimlerini anlayarak markaların Z kuşağına ulaştırmak istedikleri mesajlarını akıllı hedefleme sistemimizle doğru kitleyle buluşturmanıza katkı sağlıyoruz.

Öğrenci Anketi Planlamaile markanız ve ürünleriniz hakkında Z kuşağına sormak istediğiniz soruları soruyoruz,kitlemizden edindiğimiz verileri ise sunduğumuz sektörel raporlarla size ulaştırıyoruz.

Öğrenci Baksana Partner’in markalara sağladığı Anlık Öğrenci Doğrulama,Z Kuşağı Hedefleme ve Öğrenci Anketi Planlama gibi ayrıcalıklarıyla markaların Z kuşağına ulaşması artık daha kolay!