Yükleniyor
Hey Öğrenci Baksana'lı!Öğrenci Baksana BlogZ ile artık sen de içerik üretebilirsin!
Hadi Başlayalım

Neyle ilgili yardıma ihtiyacın var?

Aşağıdan yaşadığın sorunla ilgili olduğunu düşündüğün kartı seçerek çözüme ulaşabilirsin.

Bir önerin mi var?

Düşüncelerin ve fikirlerin bizim için çok önemli. Bize önermek istediğin bir şey varsa gönder gelsin 😉

Öğrenci Baksana Hesabı

Hesabınla ilgili soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsin.

Öğrenci Baksana olarak sana hesabınla ilgili gelişmeler dışında e-posta atmamızı istemiyorsan, Ayarlar sayfasındaki tercihler sekmesinden e-postalar ile ilgili olan kutucuğun işaretini kaldırabilirsin.
Öğrenci Baksana olarak amacımız öğrencilerin indirim fırsatlarından yararlanabilmesi. İşte senin için bir kaç çözüm önerisi:
E-posta adresini doğrulamadıysan, ne yazık ki fırsatlardan yararlanamazsın. Doğrulama e-postası gelmediyse; Hesabım sayfasına giderek yeni bir doğrulama postası isteyebilirsin. Gereksiz İletiler klasörünü kontrol etmeyi unutma 😊
Öğrenci e-postan ile kayıt olduysan, yani e-postanın uzantısı .edu veya .edu.tr ise, e-postanı doğrularken öğrenci olduğunu da doğrulamış olursun. Eğer kişisel e-postan ile kayıt olduysan Doğrulama Sayfasına gidip öğrenci olduğunu doğrulayabilirsin.
Yukarıdaki iki soruya da cevabın evetse ve yine de böyle bir sorun yaşıyorsan bizimle destek@ogrencibaksana.com adresinden iletişime geçebilirsin.
Rozetler, Öğrenci Baksana'da geçirdiğin vakti sembolize eder. Fırsatlarla etkileşime girmek veya hesabına giriş yapmak gibi hareketler sonucunda kazanılırlar. Kazandığın rozetleri, Rozetlerim sayfasında görüntüleyebilir, sergilemek istediğin rozeti seçerek profilinde sergileyebilirsin.

Ayrıca ekibimiz hem yeni rozetler, hem de rozet kazanımlarında elde edeceğin özel ya da ek indirimler gibi özellikler üzerinde çalışıyorlar.

Doğrulama Adımları

Öğrenci olduğunu doğrulamakla ilgili sorularının yanıtlarına buradan ulaşabilirsin

Öğrenci Baksana'nın asıl amacı öğrencilerin hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak. Bundan dolayı gerçekten öğrenci olup olmadığını doğrulamamız gerekiyor.
Kişisel e-postan ile kayıt olduysan otomatik doğrulama sisteminden ne yazık ki yararlanamazsın. Öğrenci olduğunu anlayabilmemiz için; Okulun tarafından verilen öğrenci kimlik kartının ön yüzünün fotoğrafı ya da Öğrenci işlerinden, okul müdüründen veya e-devlet üzerinden aldığın öğrenci belgesi yüklemen gerekir.
Doğrulama aşamasında sadece resmi belgeler ile işlem yapıldığından dolayı yükleyeceğin belgenin;
  • İndirimli toplu taşıma kartı olmadığından,
  • Ders programı gibi herkesin erişebileceği ve öğrenci olduğunu kanıtlamayan bir belge olmadığından,
  • Notlarını görebileceğin Öğrenci Bilgi Sistemi veya e-okul gibi sayfaların ekran görüntüsü olmadığından,
  • Kayıt olduğunda sağladığın adın, soyadın gibi bilgilerle çelişmediğinden,
  • 6 aydan öncesine ait olmadığından emin ol.

Öğrenci olduğunu doğrularken bir tane belge yüklemen yeterli olacak. Nasıl bir belge kabul edilmediğini anlattık, şimdi de nasıl bir belgeyi kabul edeceğimizi anlatalım;

  • Okulun tarafından verilen öğrenci kimlik kartının ön yüzünün fotoğrafı,
  • Öğrenci işlerinden, okul müdüründen veya e-devlet üzerinden aldığın öğrenci belgesi,
  • Veya adını, soyadını, kayıt yılını ve okulunu görebileceğimiz transkriptin.

Yukarıdaki belgelerden sadece birini yüklediğinde doğrulama ekibimiz sorunsuz bir şekilde hesabını doğrulayabileceklerdir.

Öğrenci doğrulaması kısıtlı süreler için geçerli olacağından belirli aralıklarla senden öğrenci olduğunu tekrar doğrulamanı isteyebiliriz.

Öğrenci olduğuna dair ispat yüklediğin alan en fazla 5 MB olmak şartıyla yalnızca PDF ve JPG dosyalarını kabul eder. Eğer yüklemeye çalıştığın dosyanın boyutu veya formatı farklıysa hata alırsın. Dosyanın şartlara uygun olduğundan emin olduktan sonra tekrar deneyebilirsin.
Ekibimiz yüklediğin dosyayı inceledikten sonra yüklediğin belgenin gerçeğe uygunluğunu doğrulayamazlarsa başvurun reddedilir. Detaylı sebebini profilinde ve sana gönderdiğimiz bilgilendirme e-postasında bulabilirsin. Başvurunun reddedilmesi halinde tekrar öğrenci olduğunu doğrulamak için başvurabilirsin.

Lütfen doğrulama başvurunu yaparken "Doğrulama adımlarında nelere dikkat etmeliyim?" sorusunun yanıtında belirttiğimiz detaylara dikkat et. Yüklediğin dosya üzerinde oynama yapılmışsa veya doğrulama araçlarından biri veya birden fazlası okunamaz durumdaysa, ekibimiz belgenin gerçekliğini doğrulayamayacağı için başvurun reddedilir.

Öğrenci Baksana ekibi olarak kişisel bilgilerini gizli tutmak için canla başla çalışıyoruz. Yüklediğin dosya sunucularımızda saklanırken hesabın için özel olarak şifrelenmiş bir anahtar kod yardımıyla parçalara ayrılır, başvurun incelenirken tekrar birleştirilir. Başvurunun sonucunda dosyan "incelendi" olarak işaretlenir ve Gizlilik Politikamızda belirttiğimiz gibi süresi dolana kadar güvenli şekilde saklanır.

Bu süre zarfında Öğrenci Baksana ekibi dahil kimse dosyanın orjinaline erişemez, indiremez veya saklayamaz.

İndirimler

İndirimler ve fırsatlar ilgili soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsin.

Öğrenci Baksana indirimlerinden yalnızca aktif olarak Lise, Ön lisans, Lisans veya Lisans üstü öğrencisi olanlar faydalanabilir. Ayrıca indirimler Öğrenci Baksana üyeleri için geçerli olduğundan dolayı, doğrulanmış bir Öğrenci Baksana hesabına sahip olman gerekir. Doğrulama ile ilgili soruların varsa seni Doğrulama ile ilgili sıkça sorulan sorular bölümüne alalım.
Öğrenci Baksana'nın sunduğu indirimlerden yararlanabilmen için iki şartı sağlıyor olman gerekir. Bunlar;
Kayıt ol sayfasına giderek iki dakikanı bile almayacak kadar hızlı şekilde ücretsiz üye olabilirsin.
Öğrenci e-postan ile kayıt olduysan, yani e-postanın uzantısı .edu veya .edu.tr ise, e-postanı doğrularken öğrenci olduğunu da doğrulamış olursun. Eğer kişisel e-postan ile kayıt olduysan Doğrulama Sayfasına gidip öğrenci olduğunu doğrulayabilirsin.
Doğrulama aşaması bittikten sonra senin için bir bilgilendirme e-postası göndereceğiz. Bu e-postayı aldıktan sonra Öğrenci Baksana'nın sunduğu indirimlerden yararlanabilirsin
Elbette! Bir öğrenci belgesine, öğrenci e-postasına veya öğrenci kimlik belgesine sahipsen doğrulama adımlarını tamamladıktan sonra Öğrenci Baksana indirimlerinden faydalanabilirsin.
Elbette! Bir öğrenci belgesine, öğrenci e-postasına veya öğrenci kimlik belgesine sahipsen doğrulama adımlarını tamamladıktan sonra Öğrenci Baksana indirimlerinden faydalanabilirsin.