Yükleniyor
Hey Öğrenci Baksana'lı!Öğrenci Baksana BlogZ ile artık sen de içerik üretebilirsin!
Hadi Başlayalım
6 dakikalık okuma 0 Yorum

Sınavlara Yardımcı 5 Mobil Uygulama

Teknolojinin eğitim hayatımızla iç içe geçmesi sınavlara hazırlanışımızı bile etkiledi. Sınava hazırlanırken kullanabileceğimiz birçok mobil uygulama mevcut. Gelin, sınavlara çalışmanızı kolaylaştıracak bu uygulamaları inceleyelim!

Bu yazımızda, öğrenciler arasında en çok kullanılan uygulamalardan 5 tanesini paylaşacağız. Hem üniversite sınavına hazırlanan YKS öğrencilerini hem de üniversitede vize-final haftası yaklaşan öğrencilerini mutlu edecek bu yazımızı okumak için aşağı inebilirsiniz.

 

TYT YKS Notları

Birçok lise öğrencisinin üniversite hayallerine giden yolda girmesi gereken YKS sınavları için geliştirilen bir uygulama. YKS sınavına girecek öğrencilerin telefonuna indirmesi gereken uygulamalardan biri olan TYT ve YKS Notları’nda bütün dersler için özet konu anlatımları bulabilir, takıldığınız konularda tekrar yaparak gelişiminizi artırabilirsiniz.

Ders notlarının yanında TYT YKS Notları uygulamasında her branşta konulara ayrılmış şekilde soru bankaları mevcut. Soru bankası kısmında o konuyla ilgili pratik yapmak isterseniz ya da biraz daha tecrübe edinmek isterseniz soru çözme imkanına sahipsiniz.

Uygulamaya Google Play Store’da ulaşmak için buraya tıklayınız.

        metin, elektronik eşyalar, ekran görüntüsü içeren bir resimAçıklama otomatik olarak oluşturuldu

 

Pakodemy

TYT, AYT ve LGS için geri sayım başladı. YKS ve LGS hazırlıkta geleneksel yöntemler ise artık eskide kaldı. “Sınavlara hazırlanan öğrenciler aylar boyunca test kitaplarını evden okula, okuldan dershaneye taşıdı. Soru bankalarına binlerce lira verdi. Üniversiteye hazırlık sürecinde rakiplerinin önüne geçmek için yeni teknolojilerden faydalan.” mottosuyla ilerleyen Pakodemy, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin sevdikleri uygulamalar arasında yer alıyor.

Sunduğu imkanlar ise şöyle;

Kişiye özel çalışma planı: Konulardaki seviyene göre kendine haftalık 10 tane görev seç ve bu görevleri yerine getir.

Uygulama Dışında Çalıştıklarını Programa Ekle: Evde, okulda, dershanede… Hangi derse, hangi konuya, ne kadar çalıştın? Farklı kaynaklarda kullandığın soru bankalarını, girdiğin deneme sınavlarını çalışma programına ekleyebilirsin. 

Çalışma İstatistiklerini Takip Et: Üniversite ve lise hazırlık yolunda ne durumda olduğunu her an takip etmelisin. Süre bazlı ya da soru bazlı olarak ne kadar çalıştığını her an görebilirsin. 

Seviyene Göre Sorular Çöz: Sınava hazırlık sürecinde kolay sorular vaktini çalabilir. Seviyene göre zor sorular ise hevesini kaybetmene neden olabilir. Pakodemy’nin YKS ve LGS için özel olarak geliştirdiği algoritmalar, zamanla senin seviyeni anlar. Binlerce soru arasından çözmen gereken soruları bularak önüne çıkarır. Böylece kolay sorularla zamanını, zor sorularla hevesini kaybetmezsin.

İstediğin Yayınevinden İstediğin Kadar Soru Çöz:Pakodemy farklı yayınevlerinden ve farklı derslerden 300.000’i aşkın soruyu içerisinde barındırır. Pakodemy ile favori YKS veya LGS kaynakları arasında dilediğini seçebilirsin. 


Pakodemy’de birçok YKS/LGS kaynakları var. Bunlardan bazıları; Açı Yayınları,Efsane Yayınları,3D Yayınları,Eğitim Vadisi Yayınları,MEB Kazanım Testleri,Test Okul Yayınları,Pano Yayınları,Delta Kültür Yayınları,Polimat Yayınları,M+ Yayınları,Buga Yayınları,Cevap Yayınları,Karat Yayınları,Taktik Bende Yayınları,4K Yayınları,MEB 3 Adım,Spoiler Yayınları’dır.

Uygulamaya Google Play Store’da ulaşmak için buraya tıklayınız.

Uygulamaya App Store’da ulaşmak için buraya tıklayınız.

      

 

BenchPrep

BenchPrep, standart testler, profesyonel sertifikalar ve K-12 sınıfı öğrenimi için bulut tabanlı çalışma kılavuzları sağlayan bir Amerikan şirketidir. Etkileşimli, dijitalleştirilmiş kurslar oluşturmak için McGraw Hill, John Wiley & Sons ve Princeton Review gibi eğitim yayıncılarıyla ortaklık kurmuştur. Dünya çapında sizinle aynı derslerden sorumlu insanlarla soru bankalarını, quizleri, notları vb. öğrenme elemanlarını paylaşabilmenizi sağlayan, sosyal medya yapısına sahip bir uygulamadır. Özellikle dil sınavlarına sınavlara girmeyi düşünen öğrenciler için indirilmeye ve kullanılmaya değer bir uygulamadır.  

Uygulamaya Google Play Store’da ulaşmak için buraya tıklayınız.

Uygulamaya App Store’da ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

metin içeren bir resimAçıklama otomatik olarak oluşturuldu         

 

Chegg

Chegg, Amerikan eğitim teknolojisi şirketidir. Ödev yardımı, dijital ve fiziksel ders kitabı kiralama, ders kitapları, çevrimiçi özel ders ve diğer öğrenci hizmetleri sağlar. Sunduğu imkanlar şöyle;

Ev ödevlerini kolayca hallet: Dünya genelinde üretilmiş milyonlarca ders kitabına ve her birinin adım adım çözümlerine sahip derin Chegg kütüphanesine gelerek ödevlerinde yaşadığın sorunların üstesinden gelebilir ve derslerini iyi puanlarla geçebilirsin.. Chegg Kütüphanesinde matematik, fizik, kimya, ingilizce, işletme, mühendislik, muhasebe gibi her seviyeden farklı kitap mevcut. 

Dersin uzmanlarından 7/24 yardım al: Cevaplayamadığın ya da çözemediğin ödev sorularının fotoğrafını çek veya tarat, Chegg'in ders uzmanlarına yolla. 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde Chegg’in ödev ve ders uzmanları sana detaylı cevap versin.

Aradığın dersin ve ödevin cevaplarını şimdi bul: Şimdi doğru cevapları al ve derslerini daha hızlı öğren. 26 milyon çözülmüş ödev sorularından oluşan kütüphaneden, ödevlerin için doğru cevapları bul.

Uygulamaya Google Play Store’da ulaşmak için buraya tıklayınız.

Uygulamaya App Store’da ulaşmak için buraya tıklayınız.

metin, atletik oyun, spor içeren bir resimAçıklama otomatik olarak oluşturuldu    

 

Ordinap

Ordinap, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere sınav dönemi boyunca ihtiyaçları olan her şeyi sunacaklarını söyleyen bir mobil eğitim platformudur. Ordinap, her öğrencinin yararlanabilmesi için kullanması ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama içerisinde birçok hizmet ücretsiz sunulmaktadır. Ancak oluşturduğu içerikler, kitaplar, servisler ve benzeri alanlarda kullanıcının bilgisi dahilinde ücret talep edebilir veya kısıtlı kullanım uygulayabilir.Sunduğu imkanlar ise şöyle;

Günlük Planlayıcı: Günlük planlayıcı, o gün içerisinde çözmeyi hedeflediğin soru sayısı ile çözdüğün soru sayısını istatistiksel olarak görmene yardımcı olan araçtır.

Yolla-Çöz: Yolla - Çöz, sizin ve diğer kullanıcıların çözemedikleri soruları gönderip, başka kullanıcılar tarafından gönderilen soruların da çözüldüğü kısımdır.

OrdiGame: OrdiGame, öğrenmen gereken kavramları, bilgileri ve önemli noktaları oyunlaştırarak, eğlenerek öğrenmeni amaçalayan bir Ordinap servisidir.

Kitaplar: Yüksek fiyatlara satın aldığınız basılı test kitaplarını ve konu anlatım kitaplarını dijitalize ederek çok daha ucuza satın alıp istediğiniz zaman telefonunuzda - tabletinizde kullanmanızı sağlayan Ordinap servisidir.

Durumum: Durumum servisi kullanıcının istatistiksel tüm verilerinin gösterildiği kısımdır. Bu kısımda kullanıcı tüm gidişatını ve performansını takip eder.

Puan Hesaplama: Yaptığın denemelerdeki netleri yazarak, gerçek sınavda kaç puan alabileceğini hesapladığın kısımdır.

Uygulamaya Google Play Store’da ulaşmak için buraya tıklayınız.

metin içeren bir resimAçıklama otomatik olarak oluşturuldu      
 


Yazar: Zeynep Kılıç

 

 

 

 

Kopyalandı
Bu sayfayı paylaş

Tarayıcın bu özelliği desteklemiyor fakat yine de sayfanın bağlantısını kopyalayarak paylaşabilirsin.

https://www.ogrencibaksana.com/blog/sinavlara-yardimci-5-mobil-uygulama?utm_medium=share
Kopyala

Yorumlar