Yükleniyor
Hey Öğrenci Baksana'lı!Öğrenci Baksana BlogZ ile artık sen de içerik üretebilirsin!
Hadi Başlayalım
Eğlence alt kategorileri
Yüklüyorum...

Müziğin Eğlence Sektöründeki Yeri 

Müzik sektörünü düşünce öğrenciler için vazgeçilmez alanlardan biri olduğunu tartışmamıza gerek yok. Gerek müzik aletlerinden dinledikleri gerek de enstrümanlar ya da diğer başka aletleri ile yaptıkları müzik ile bu alanla en çok uğraşan kesimlerin başında geliyorlar. Youtube üzerinde en çok dinlenen şarkılar, en popüler DJ’ler ve piyasaya sürdükleri şarkılar öğrenci kesimine ne kadar hitap ediyorsa o kadar ilgi görüyor ve izleniyor. Son dönemde gençler arasında müzik aleti kullanma, kendi dünyana göre müzik üretilme, mevcut şarkılar üzerinde kendine göre oynamalar yapabilme daha önce olmadığı kadar popülerleşmiş durumda ve bu ilgi de piyasada müzikle ilgili ürünlere olan talebi artırıyor.

Sinemanın, Dizilerin ve Eğlence Sektöründeki Yeri 

Diziler, evde ve sinemada izlenen filmler eğlence sektöründe çok önemli bir yere sahip. Ekran karşısına geçip her kesimden insanın en çok yapmakla zaman harcadığı konular hiç kuşkusuz ki film ya da dizi izlemektir. Sektör olarak da dizilere ve filmlere ayrılan bütçeler yıldan yılda gittikçe artmakta ve dijitalleşmeden payını film ve dizi sektörü de almıştır. Özellikle öğrenci topluluğu için kritik öneme sahip bu izleme eylemi son dönemde BluTV gibi dijital ortamların da katkısı ile geçen senelere oranla çok daha fazla yabancı/yerli dizi izlemekte, sinemalar takip edilmektedir. Artan izlenme oranlarının etkisi ile birlikte çekilen filmlerde/dizilerde kullanılan teknolojiler artmış, finansal olarak ayrılan bütçeler de daha yukarı çıkmıştır. Eğlence sektörü olunca da bu alanda en çok vakit geçiren ve harcama yapan kesim hiç kuşkusuz öğrenci topluluğu olmuştur.

Dijital Ortamda Film ve Dizi İzleme Plaftormu Olarak BluTV ve Kullanımı

Dünya’yı kasıp kavuran dijital ortamda internet üzerinden dizi ve film izleme platformuna eklenen BluTV, bu anlamda Türk izleyicilere önemli hizmetler sunuyor. BluTV demişken sadece dizi ve film değil eğlence alanında spor karşılaşmaları, çocuk içerikleri, kısa içerikler de bu platformun bir parçası. Yıllık üye olmak isteyenler için de aylık olarak sadece 9,90 TL. TV üzerinden istenilen vakitte ve rahatlıkta film, dizi ya da programları izleyemeyenler için BluTV 10.000 saatten fazla içeriği ile müşterilerine önemli bir kolaylık sağlamakta. BluTV üniversite öğrencileri için, aylık üyelik olan 22,90 TL ücret yerine %25 indirim uygulayarak 17,90 TL olarak aylık üyelik sağlamaktadır. Üniversite öğrenci kitlesi de kendilerine ayrıcalık tanınan bu platformda önemli bir yer tutmaktadır.

Film, Dizi, Kısa Film Ekipmanlarını Satışa Çıkaran Film Ekipmanları Ürünleri 

Sanat ve eğlence sektörü aklımıza gelince gündelik hayatta ekranda, bilgisayarda karşımıza çıkan filmler, diziler, animasyonlar, kısa filmler hep bir çalışmanın ürünüdür. Bu çalışmalar tabiki diğer sektörlerde olduğu gibi bir takım ekipmanların kullanılması ile ortaya çıkabilir. Film Ekipmanları markası da müşterilerinin hizmetine sunduğu film & fotoğraf ekipmanları satışı, sesli çekim, su altı görüntüleme, VR 360 Derece görüntüleme hizmetlerinin yanı sıra bütün bu ekipmanlarını kiralama seçeneği de sunmakta. Günlük 200 TL’den başlayan kiralama ücretleri ile birlikte “kampanyalar” sayfasında bulundurmuş olduğu birçok indirim ve özel fırsatlar ile müşterilerine en uygun koşullarda hizmet vermeyi sürdürüyor. Öğrenci topluluğu da Film Ekipmanları’nın öğrencilere özel olarak sağladığı indiriminden faydalanabiliyor. Öğrencilerin kullanımına oldukça uygun olan modeller olan Sony A7s3, A7s2 ve Blackmagic Pocket 6K ve Blackmagic Pocket 6K Pro modelleri internet sitesinden Film Ekipmanları sitesinden iletişime geçilerek kiralanabilir ve satın alınabilir. 

Live Müzik Yapmak İsteyenler İçin Ableton ve Ürünleri 

Müzik, hem evdeki hem de dışarıdaki hayatımızda sürekli karşımıza çıkan, ilgilenen ilgilenmeyene herkesi bir şekilde gündelik hayatta etkileyen yaşayan bir sektör. Bu kadar etkili olmasından dolayı alanda faaliyet gösteren onlarca marka, insan ve ortaya çıkan birçok farklı ürün ve ekipman bulunmakta. Bu ekipmanların bir kısmı doğrudan ortaya çıkan ürünü, bir kısmı da o ürünü elde etmek için kullanılan sistemi ifade ediyor. Ableton’unun müzikseverler için hizmete sunduğu yazılımı ile live müzik yapmak isteyenlere büyük kolaylıklar ve eğlenceli anlar yaşatıyor. 6000’e yakın ses ve efekt seçeneği ile müzik prodüktörlerine kendi müziği yapma fırsatı tanıyan Ableton, en son çıkardığı ürünü olan Live V10 ile eşsiz bir performans sistemi oluşturmaktadır. Ürünlerinde bu kadar önemli özellikler sağlayan Ableton, müziğe gönül veren öğrencileri de unutmayarak %40 indirim sağlamakta.